O nas

„Taniec to pasja, uczy nas życia szczęśliwym bez względu na wszystko!”

Polly Art Academy to zespół pasjonatów pragnących przekazywać nabytą wiedzę i doświadczenie innym. Jesteśmy Studiem Tańca zrzeszającym instruktorów tańca z całej Polski.

Nasza oferta kierowana jest dla osób od 3 roku życia, przez dzieci, młodzież oraz dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od zajęć Akademii Przedszkolaka, Baby Baletu, Baletu, Modernu/Contemporary, Show Dance, przez Technikę, Stretching, Gimnastykę dla Przedszkolaków, Akrobatykę&Gimnastykę, do zajęć Pole Dance, Pole Choreo, Aerial Hoop, Lady Dance, Be Fit, Taniec 30+ oraz zespołów Polly Art Teams.

Naszą misją jest umożliwienie dzieciom rozwoju oraz stworzenie alternatywy dla komputeryzacji dzisiejszych czasów, promowanie aktywnego stylu życia i wychowanie poprzez taniec, jak i aktywizacja osób dorosłych, poprzez zajęcia dla nich kierowane.


Nasza kadra

„Mogą mówić, że jes­teśmy wa­riata­mi. Jed­nak my żyje­my całym ser­cem, ma­my pas­je, am­bicje, marze­nia… I chcemy się nimi z Wami dzielić!”

Ewa Mędrzycka

Ewa Mędrzycka

– właścicielka i założycielka studia Polly Art Academy. Jest bardzo dokładna i wymagająca, Dba o najmniejsze szczegóły. Jak sama mówi, tańczy od zawsze. Taniec jest jej największą pasją oraz miłością. Ewa pierwsze sukcesy osiągała w jednym z zespołów tańca nowoczesnego w Opolu, uzyskując tytuły wicemistrzowskie w kategorii Disco Show na zawodach ogólnopolskich. Była tancerką oraz współzałożycielką grupy taneczno-pokazowej „Blow Dance”. Tańczyła na wielu pokazach, eventach oraz w programach i na galach telewizyjnych, m.in.: Eska Music Awards, Hity na czasie, Reality Show BAR, Jaka to Melodia, Festiwal Polskiej Piosenki, Pytanie na śniadanie i wiele innych. Mogliśmy ją oglądać w TVP1, TVP2, Polsat, TVN. Jest uczestniczką II edycji programu You Can Dance – brała udział w warsztatach w Buenos Aires. Odkrywając pole dance, odkryła swoją kolejną pasję. Jak wspomina nie wyobraża sobie życia bez tańca. Nieustannie rozwija się, biorąc udział w warsztatach, kursach i szkoleniach.

Dominka Gabryś

Dominika Gabryś

– rozpoczęła przygodę z tańcem w wieku 6 lat, uczęszczając na zajęcia taneczne oraz teatralne. Próbowała swoich sił w tańcu towarzyskim, zdobywając pierwsze miejsca na Turniejach Ogólnopolskich. Jakiś czas później zetknęła się ze stylami Jazz, Modern, Show Dance, Contemporary oraz Balet. Do dnia dzisiejszego style te są jej największą taneczną miłością. Ciągle rozwija się biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach, turniejach i warsztatach, również u instruktorów zagranicznych. Została najpopularniejszym sportowcem roku 2018 miasta Opola w plebiscycie NTO i zajęła drugie miejsce w województwie. Jak sama mówi, taniec jest jej całym życiem. Pozwala odciąć się od rzeczywistości, lepiej poznać samego siebie oraz niesamowitych ludzi z pasją. Według niej tańczyć może każdy, a na rozpoczęcie przygody z tańce nigdy nie jest za późno.

Karolina Sawicka

Karolina Sawicka

– ukończyła studia na kierunku Taniec, uzyskując dyplom zawodowego tancerza i choreografa, a także Pedagogikę Tańca na wydziale artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wcześniej uczęszczała do ogniska baletowego, jednocześnie próbując swoich sił w innych technikach tanecznych oraz grupach teatralnych. Występowała w różnych grupach pokazowych, m. in. jako tancerka rewiowa. Wraz z zespołem Rising Stars Revue wyjechała na tournee do Włoch. Z czasem zaczęła się rozwijać w tańcu pole dance, który później dał początek nowej wielkiej pasji: akrobatyce powietrznej. Karolina uczestniczyła w wielu warsztatach o tematyce stretchingu i kontorsji, a także pole dance i aerial, prowadzonych przez ekspertów z kraju i zza granicy. W 2018r. była finalistką konkursu M1 Talent Show oraz jedną z laureatek plebiscytu NTO na najlepszego instruktora fitness.

Katarzyna Gruca

Katarzyna Gruca

– ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Bytomiu oraz Akademię Muzyczną im Fryderyka Chopina w Warszawie. Była tancerką zespołu baletowego w Gliwickim Teatrze Muzycznym oraz tancerką Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Współpracowała m.in. z Filharmonią Narodową, Operą Kameralną w Warszawie, Operą w Krakowie, Ogólnopolskim Centrum Szkolenia Artystycznego oraz Akademią Sztuk Teatralnych w Bytomiu. Nauczyciel, pedagog, instruktor prywatnych szkół baletowych oraz szkół tańca. Jej uczennice od wielu lat zdobywają najwyższe miejsca na podium na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Liliana Bojarska

Liliana Bojarska

– ze sportem związana od najmłodszych lat, jako tancerka jednej z opolskich szkół tańca. Uczestniczyła w warsztatach w Polsce i za granicą. Zdobywała doświadczenie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, biorąc udział w spektaklu „W 80 dni dookoła świata – po 100 latach”. Ukończyła studia na kierunku pedagogicznym oraz liczne kursy i szkolenia, m.in. z podstaw akrobatyki sportowej, metod nauczania skoków na trampolinie, aerial hoop oraz stretchingu. Ponad to jest certyfikowanym trenerem personalnym. Od wielu lat pracuje z dziećmi, jako trener akrobatyki. Uwielbia trening CrossFit oraz wspinaczkę. Ma za sobą wiele udanych startów, m.in. 1 miejsce na zawodach Rx Women Leśnica Throwdown oraz na Crossfit Redwing, a także 2 miejsce (na 95 kobiet) podczas ekstremalnego biegu z przeszkodami – Runmageddon w Warszawie.

Agnieszka Lucas

Agnieszka Lukas

– ukończyła studia psychologii na Uniwersytecie Opolskim. Certyfikowany trener personalny. Odkąd pamięta jest związana ze sportem. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła kilka lat temu. Tańczyła Jazz Dance oraz Modern, ponad to brała udział w Krajowych Mistrzostwach IDO. Z czasem odkryła Pole Dance i nieustannie poszerza swoje umiejętności w tej dziedzinie, biorąc udział w warsztatach oraz szkoleniach u najlepszych polskich instruktorów.

Monika Kiermasz

Monika Kiermasz

– zaprzyjaźniony instruktor, przyjeżdżający do nas na warsztaty taneczne, w technikach jazz, modern. To osoba pełna pasji i energii, na jej zajęciach nigdy nie będziesz się nudzić. Jest dyplomowanym instruktorem tańca jazzowego (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie) oraz absolwentką AWF Katowice o specjalizacji taniec. Nie poprzestała na jednym stylu tanecznym. Ciągle szkoli się na warsztatach u pedagogów z Polski, jak i poza jej granic. Monika była tancerką Teatru Bezpańskiego (spektakle: Pieces, Back to the roots, Neverland finding). Obecnie tancerka rewii tanecznej Maraquja. Występuje w wielu pokazach, show tanecznych, występach na żywo, m.in. w TVP 2 (Wakacyjna Trasa Dwójki, Festiwal Muzyki Tanecznej, Sylwester z Dwójką). Ponad to jest instruktorem fitness, nowoczesne formy gimnastyki, pilatesu oraz ćwiczeń siłowych. Monika na stałe związana jest ze szkołą tańca Movimento w Żorach, a grupy, które prowadzi, reprezentują najwyższy poziom.