O nas

“Taniec to pasja, uczy nas życia szczęśliwym bez względu na wszystko!”

Polly Art Academy to zespół pasjonatów pragnących przekazywać nabytą wiedzę i doświadczenie innym. Jesteśmy Studiem Tańca zrzeszającym instruktorów tańca z całej Polski.

Nasza oferta kierowana jest do dzieci od 3 roku życia przez dzieci, młodzież oraz dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od zajęć Akademii Przedszkolaka, Baby Baletu, Baletu, Modernu/Contemporary, Show Dance, przez Technikę, Gimnastykę dla Przedszkolaków, Akrobatykę&Gimnastykę, do zajęć Pole Dance, Aerial Hoop, Balet dla Dorosłych, Lady Dance, Be Fit, Taniec 30+ oraz zajęcia indywidualne i zespoły Polly Art Teams.

Naszą misją jest umożliwienie dzieciom rozwoju oraz stworzenie alternatywy dla komputeryzacji dzisiejszych czasów, promowanie aktywnego stylu życia i wychowania poprzez taniec, jak i aktywizacja osób dorosłych poprzez zajęcia dla nich kierowane.


Nasza kadra

“Mogą mówić, że jes­teśmy wa­riata­mi. Jed­nak my żyje­my całym ser­cem, ma­my pas­je, am­bicje, marze­nia… I chcemy się nimi z Wami dzielić!”

 Ewa

Ewa Mędrzycka

– właścicielka i założycielka studia Polly Art Academy. Jest bardzo dokładna i wymagająca, Dba o najmniejsze szczegóły. Jak sama mówi, tańczy od zawsze, taniec jest jej największą pasją oraz miłością. Ewa pierwsze sukcesy osiągała w jednym z zespołów tańca nowoczesnego w Opolu, uzyskując tytuły wicemistrzowskie w kategorii Disco Show na zawodach ogólnopolskich. Była tancerką oraz współzałożycielką grupy taneczno-pokazowej „Blow Dance”. Tańczyła na wielu pokazach, eventach oraz w programach i galach telewizyjnych, m.in.: Eska Music Awards, Hity na czasie, Reality Show BAR, Jaka to Melodia, Festiwal Polskiej Piosenki, Pytanie na Śniadanie i wiele innych. Mogliśmy ją oglądać w TVP1, TVP2, Polsat, TVN. Jest uczestniczką II edycji programu You Can Dance – brała udział w warsztatach w Buenos Aires. Odkrywając pole dance, odkryła swoją kolejną pasję. Jak wspomina nie wyobraża sobie życia bez tańca. Nieustannie rozwija się, jeżdżąc na warsztaty i szkolenia.

 karolina

Karolina Sawicka

– ukończyła studia na kierunku Taniec, uzyskując dyplom zawodowego tancerza i choreografa, a także Pedagogikę Tańca na wydziale artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wcześniej uczęszczała do ogniska baletowego, jednocześnie próbując swoich sił w innych technikach tanecznych oraz grupach teatralnych. Występowała w różnych grupach pokazowych, m. in. jako tancerka rewiowa. Wraz z zespołem Rising Stars Revue wyjechała na tournee do Włoch. Z czasem zaczęła się rozwijać w tańcu pole dance, który później dał początek nowej wielkiej pasji: akrobatyce powietrznej. Karolina uczestniczyła w wielu warsztatach o tematyce stretchingu i kontorsji, a także pole dance i aerial, prowadzonych przez ekspertów z kraju i zza granicy. W 2018r. była finalistką konkursu M1 Talent Show oraz jedną z laureatek plebiscytu NTO na najlepszego instruktora fitness.

Katarzyna Gruca

– ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Bytomiu oraz studia na kierunku Pedagogika Baletu na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Była tancerką zespołu baletowego oraz solistką Teatru Muzycznego w Gliwicach i Baletu Dworskiego Cracovia. Współpracowała m.in. z Filharmonią Narodową, Operą Kameralną w Warszawie, Operą w Krakowie oraz Akademią Sztuk Teatralnych w Bytomiu. Nauczyciel, pedagog, instruktor Studium Wokalno-Baletowego i Prywatnej Szkoły Baletowej w Gliwicach. Jej uczennice od wielu lat zdobywają najwyższe miejsca na podium na Mistrzostwach Polski, Europy oraz Świata.

Dominka Gabryś

Dominika Gabryś

– swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat, uczęszczając na zajęcia taneczne oraz teatralne. Próbowała swoich sił w tańcu towarzyskim, zdobywając pierwsze miejsca na Turniejach Ogólnopolskich. Kilka lat później zetknęła się z Modern, Contemporary, Jazz oraz Balet. Do dnia dzisiejszego style te są jej największą taneczną miłością. Nieustannie się rozwija, biorąc udział w licznych szkoleniach, turniejach oraz warsztatach, również u instruktorów zagranicznych. Do jej osiągnięć należą m.in.: 1 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym BALLO w Żorach, 1 miejsca na Turnieju Tańca Nowoczesnego TOP we Wrocławiu kat. Show Dance oraz Jazz, 2 miejsce na Pucharze Polski w Tańcu Nowoczesnym kat. Performing Art Improvisation i wiele innych. W plebiscycie NTO została Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2018 miasta Opole oraz zajęła 2 miejsce w województwie opolskim. Jak sama mówi, taniec jest jej całym życiem. Pozwala odciąć się od rzeczywistości, lepiej poznać samego siebie oraz niesamowitych ludzi z pasją. Według niej tańczyć może każdy, a na rozpoczęcie przygody z tańcem nigdy nie jest za późno.

Łukasz Gołąb

Liliana Bojarska

– absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na kierunku Pedagogicznym. Ze sportem związana od najmłodszych lat. Tańczyła w jednym z opolskich zespołów tanecznych; brała udział w wielu warsztatach oraz zawodach w Polsce i za granicą. Certyfikowana trenerka personalna, uwielbiająca trening CrossFit oraz wspinaczkę. Ukończyła kursy i szkolenia m.in. z podstaw akrobatyki sportowej, metod nauczania skoków na trampolinie, aerial-hoop oraz stretchingu. Zdobywała doświadczenie m.in. Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, występując w spektaklu “80 dni dookoła świata – po 100 latach”.  Od 2013 roku trenuje crossfit. Ma za sobą wiele udanych startów, m.in. 1 miejsce na zawodach Rx Women Throwdown (Wrocław), 2 miejsce na 95 kobiet – Runmageddon (Warszawa), 1 miejsce Crossfit Redwing (Opole).

 Agnieszka Lukas

Agnieszka Lukas

– ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Opolskim. Odkąd pamięta jest związana ze sportem. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła kilka lat temu. Tańczyła Jazz oraz Modern, ponad to brała udział w Krajowych Mistrzostwach IDO. Z czasem odkryła Pole Dance i nieustannie poszerza swoje umiejętności w tej dziedzinie.

 Ricki

Riccardo Recanati

– pochodzi z Włoch, w Polsce mieszka od 2009 roku. Jest właścicielem wrocławskiej szkoły tańca Fly Dance Academy oraz liderem międzynarodowej grupy tanecznej Universo Salsero Dance Company. Riccardo jest choreografem oraz instruktorem specjalizującym się w Salsie – New York, L.A., Puerto Rico i Cuban Style. Oraz Bachacie – Sensual, Dominicana, Fusion i Cabaret. Posiada również duże doświadczenie w innych stylach: Afro/Cuban, Rumba, Pachanga, ChaChaCha, Son Cubano, Reggaeton, Merengue oraz Rueda de Casino. Od wielu lat uczy na międzynarodowych festiwalach oraz warsztatach w całej Europie. Brał udział w zawodach oraz konkursach zdobywając między innymi: Mistrzostwo Włoch FIDCI w Salsie L.A. Oraz N.Y. Styles. Sędziował zawody w Polsce oraz za granicą miedzy innymi na Litwie.

Monika Kiermasz

– zaprzyjaźniony instruktor, przyjeżdżający do nas na warsztaty taneczne. To osoba pełna pasji i energii, na jej zajęciach nigdy nie będziesz się nudzić. Jest dyplomowanym instruktorem tańca jazzowego (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie) oraz absolwentką AWF Katowice o specjalizacji taniec. Nie poprzestała na jednym stylu tanecznym. Ciągle szkoli się w innych technikach na warsztatach u pedagogów z Polski, jak i z poza jej granic, m.in. w stylach jazz, modern, balet. Monika była tancerką Teatru Bezpańskiego (spektakle: Pieces, Back to the roots, Neverland Finding). Obecnie jest tancerką rewii tanecznej Maraquja. Występuje w wielu pokazach, show tanecznych oraz występach na żywo, m.in w TVP 2 (Wakacyjna Trasa Dwójki, Festiwal Muzyki Tanecznej, Sylwester z Dwójką). Ponad to jest instruktorem fitness nowoczesne formy gimnastyki, pilatesu oraz ćwiczeń siłowych. Monika na stałe związana jest ze Szkołą Tańca Movimento w Żorach, a grupy, które prowadzi, reprezentują najwyższy poziom.