O nas

„Taniec to pasja, uczy nas życia szczęśliwym bez względu na wszystko!”

Polly Art Academy to zespół pasjonatów pragnących przekazywać nabytą wiedzę i doświadczenie innym. Jesteśmy Studiem Tańca zrzeszającym instruktorów tańca z całej Polski.

Nasza oferta kierowana jest dla osób od 3 roku życia, przez dzieci, młodzież oraz dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od zajęć Akademii Przedszkolaka, Baby Baletu, Baletu, Modernu/Contemporary, Jazz, Show Dance, przez Stretching, Modern Jazz, Akrobatykę do zajęć Pole Dance, Aerial Hoop, Lady Dance, Be Fit oraz grup reprezentacyjnych – Polly Art Teams.

Naszą misją jest umożliwienie dzieciom rozwoju oraz stworzenie alternatywy dla komputeryzacji dzisiejszych czasów, promowanie aktywnego stylu życia i wychowanie poprzez taniec, jak i aktywizacja osób dorosłych, poprzez zajęcia dla nich kierowane.


Nasza kadra

„Mogą mówić, że jes­teśmy wa­riata­mi. Jed­nak my żyje­my całym ser­cem, ma­my pas­je, am­bicje, marze­nia… I chcemy się nimi z Wami dzielić!”

Ewa Mędrzycka

Ewa Mędrzycka

– właścicielka i założycielka studia Polly Art Academy. Jest bardzo dokładna i wymagająca, Dba o najmniejsze szczegóły. Jak sama mówi, tańczy od zawsze. Taniec jest jej największą pasją oraz miłością. Ewa pierwsze sukcesy osiągała w jednym z zespołów tańca nowoczesnego w Opolu, uzyskując tytuły wicemistrzowskie w kategorii Disco Show na zawodach ogólnopolskich. Była tancerką oraz współzałożycielką grupy taneczno-pokazowej „Blow Dance”. Tańczyła na wielu pokazach, eventach oraz w programach i na galach telewizyjnych, m.in.: Eska Music Awards, Hity na czasie, Reality Show BAR, Jaka to Melodia, Festiwal Polskiej Piosenki, Pytanie na śniadanie i wiele innych. Mogliśmy ją oglądać w TVP1, TVP2, Polsat, TVN. Jest uczestniczką II edycji programu You Can Dance – brała udział w warsztatach w Buenos Aires. Odkrywając pole dance, odkryła swoją kolejną pasję. Jak wspomina nie wyobraża sobie życia bez tańca. Nieustannie rozwija się, biorąc udział w warsztatach, kursach i szkoleniach.

Karolina Sawicka

Karolina Sawicka

– ukończyła studia na kierunku Taniec, uzyskując dyplom zawodowego tancerza i choreografa, a także Pedagogikę Tańca na wydziale artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wcześniej uczęszczała do ogniska baletowego, jednocześnie próbując swoich sił w innych technikach tanecznych oraz grupach teatralnych. Występowała w różnych grupach pokazowych, m. in. jako tancerka rewiowa. Wraz z zespołem Rising Stars Revue wyjechała na tournee do Włoch. Z czasem zaczęła się rozwijać w tańcu pole dance, który później dał początek nowej wielkiej pasji: akrobatyce powietrznej. Karolina uczestniczyła w wielu warsztatach o tematyce stretchingu i kontorsji, a także pole dance i aerial, prowadzonych przez ekspertów z kraju i zza granicy.

Katarzyna Gruca

Katarzyna Gruca

– ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Bytomiu oraz Akademię Muzyczną im Fryderyka Chopina w Warszawie. Była tancerką zespołu baletowego w Gliwickim Teatrze Muzycznym oraz tancerką Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Współpracowała m.in. z Filharmonią Narodową, Operą Kameralną w Warszawie, Operą w Krakowie, Ogólnopolskim Centrum Szkolenia Artystycznego oraz Akademią Sztuk Teatralnych w Bytomiu. Nauczyciel, pedagog, instruktor prywatnych szkół baletowych oraz szkół tańca. Jej uczennice od wielu lat zdobywają najwyższe miejsca na podium na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Dominka Gabryś

Dominika Gabryś

– rozpoczęła przygodę z tańcem w wieku 6 lat, uczęszczając na zajęcia taneczne oraz teatralne. Próbowała swoich sił w tańcu towarzyskim, zdobywając liczne pierwsze miejsca na turniejach ogólnopolskich. Jakiś czas później zetknęła się ze stylami Jazz, Modern, Show Dance, Contemporary oraz Balet. Do dnia dzisiejszego style te są jej największą taneczną miłością. Ciągle rozwija się biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i warsztatach, również u instruktorów zagranicznych. Została najpopularniejszym sportowcem roku 2018 miasta Opola w plebiscycie NTO i zajęła drugie miejsce w województwie. Jak sama mówi, taniec jest jej całym życiem. Pozwala odciąć się od rzeczywistości, lepiej poznać samego siebie oraz niesamowitych ludzi z pasją.

Anna Guzy

– z tańcem związana już od 17 lat. Przez ponad 10 lat brała udział w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata w federacji IDO, osiągając wiele sukcesów. Jej dominującymi stylami jest taniec klasyczny, jazz i modern. Od kilku lat przekazuje swoją wiedzę młodym tancerzom i zapala w nich pasję do tej pięknej sztuki. Tańczyła m.in. podczas otwarcia gali FAME MMA 13, gdzie mogła nabyć doświadczenia w pracy przy dużych eventach oraz pracy przed kamerami. W 2018 roku ukończyła kurs instruktora tańca, dzięki czemu została przygotowana do pracy z tancerzami oraz zdobyła uprawnienia do wykonywania tego zawodu. W 2021 roku została absolwentką Niepublicznej Szkoły Baletowej Szkoły Sztuki Tańca Ramada w Opolu, otrzymując tym samym tytuł zawodowego tancerza.

Paulina Sajda

– aktor scen muzycznych oraz aktor teatru tańca. Wykształcenie zdobywała w Niepublicznym Policealnym Studium Musicalowym Capitol we Wrocławiu oraz w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (wydział Teatru Tańca w Bytomiu). Ma za sobą również doświadczenie medialne – występowała w serialach telewizyjnych i reklamach oraz doświadczenie sceniczne, zdobyte podczas udziału w licznych spektaklach tanecznych. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Nagroda Specjalna Aktorek i Aktorów Teatru Robimy oraz Grand Prix w kategorii Spektakl.

Monika Konieczny

Monika Konieczny

– jest studentką technologii żywności i żywienia człowieka na Politechnice Opolskiej. Trenowała gimnastykę sportową przez wiele lat. Zdobyła m.in. 1 oraz 3 miejsce na Ogólnopolskich Zawodach Gimnastycznych. Od kilku lat trenuje rówież akrobatykę powietrzną. Ukończyłam certyfikowane szkolenie instruktorskie z aerial hoop.

Katrin Chrobok

Katrin Chrobok

– przygodę z tańcem rozpczęła w wieku 6 lat w lokalnym zespole tanecznym, gdzie tańczyła ponad 10 lat, i z którym osiągnęła m.in Vice Mistrzostwo Europy oraz 7 miejsce na świecie. Naukę tańca kontynuowała w Polly Art Academy, gdzie reprezentowała wraz z formacją naszą szkołę na licznych zawodach ogólnopolskich, zdobywając wysokie miejsca na podium. Brała również udział w wielu pokazach tancecznych. Jakiś czas później zapisała się na Pole Dance i już od pierwszych zajęć zakochała się w tym sporcie. Nieustannie się rozwija. Ukończyła również kurs instruktorski.

Maria Przepiórka

Maria Przepiórka

– ze sportem związana od wczesnych lat – wieku 6 zaczęła tańczyć w opolskim zespole tańca nowoczesnego, na równi grając w piłkę nożną w klubie, z którym zdobyła wicemistrzostwo kraju. Uczestniczka i medalista wielu zawodów lekkoatletycznych; wojewódzkich jak i krajowych. Po latach styczności z różnymi dyscyplinami trafiła na pole dance i zakochała się w nim bez pamięci. Międzynarodowy kurs instruktora pole dance ukończyła w pierwszej powstałej w Polsce szkole tańca pole dance pod okiem prekursorki tego stylu – Karoliny Grzywaczewskiej. Uczestniczka wielu warsztatów z topowymi tancerzami i instruktorami, m. in: Bereniki Nienadowskiej, Agaty Jarzębowskiej, Jakuba Kolasy czy Damiana Kutryb. Stale rozwija swoje umiejętności oraz przekazuje je kursantom z największa radością.

Łukasz Gołąb

– trener, instruktor sportu z 14 letnim stażem i pokaźnym doświadczeniem zawodowym. Profesjonalny tancerz, występował na scenach światowych i międzynarodowych. Wielokrotny Mistrz oraz Vice-Mistrz Polski w kategoriach disco-freestyle, disco-show oraz show-dance. Laureat Nagrody PEGAZ przyznawanej przez Prezydenta Miasta Opola. Absolwent Politechniki Opolskiej na wydziale AWF ze specjalizacją lekkoatletyka. Ukończył kurs Instruktora Sportu ze specjalnością Gimnastyka Sportowa, Instruktor Sportu ze specjalnością Gimnastyka Artystyczna, zorganizowane przez Krakowskie Centrum Kultury Fizycznej pod patronatem Polskiego Związku Gimnastycznego.

Agata Waindok

– studentka wychowania fizycznego na Politechnice Opolskiej. Trener akrobatyki oraz gimnastyki. Była zawodniczka gimnastyki, którą trenowała przez 10 lat, zdobywając wysokie miejsca i medale zarówno w kraju jak i za granicą. Jej największe osiągnięcia to m.in. 1 miejsce na Mistrzostwach Polski w drużynowych skokach na trampolinie oraz 3 miejsce na mistrzostwach rangi międzynarodowej w Holandii. Ponadto tańczyła cheerleading i wraz z grupą zdobyła Mistrzostwo Polski.